Vybavení v Narutu 3/3

15. září 2008 v 13:27 | Janya |  Naruto

Ochranná čelenka

Je to důkaz, že vás uznali jako schopného ninju. Tato čelenka se dostává po odmaturování. Její význam je ochraňovat část hlavy. Jejím nejdůležitějším prvkem je však to, že podle znaku na ní se dá poznat kdo patří, ke které vesnici. Ochranná čelenka má totiž vyrytý znak své vesnice na kovové části. Nejpoužívanější způsob je nosit ji na čele, ale ninjové je nosí i na jiných místech. Akatsuki mají na své čelence znak přeškrtnutý jako symbol vzdoru a opovržení svých vesnic, které opustili. Pozn. Kishimoto Masashi chtěl původně, aby Naruto nosil brýle jako v prvních dílech, ale na kreslení to bylo složité a proto vymyslel ochranou čelenku, kterou pak dosadil jako poznávací znak ninjů.

Přístroj na blokování chakry

Tento přísroj byl vynalezen ninji ze sněžné. Stroj se připne na tělo a zablokuje ninjovu chakru. Při pokusu použít chakru navíc ninja dostane silný elektrický výboj.

Přivolávací svitek

Přivolávaci svitek je smlouva mezi ninjou a druhem zvířat, se kterými svitek souvisí. Svitky se většinou předávají z generace na generaci nebo z učitele na žáka. Do svitku se napíše jméno vlastní krví a otisknou se prsty ruky, která provede přivolání. Schopnost přivolání se zruší, pokud se svitek zničí a také již přivolané zvíře zmizí. Na svitku jsou vyobrazeny vždy podoby zvířat, které svitek přivolá.

rolničky

Rolničky se dají použít dvěma způsoby. Ninja pomocí rolniček odvádí pozornost při házení jehel, a jak řekl Shikamaru, je to klasický trik. Ninja najednou hodí jednu jehlici s rolničkou a druhou bez. Protivník zareaguje na zvuk té s rolničkou a uhne, nevšimne si jehly bez rolničky a ta ho trefí!
Druhý způsob ukázala Kin Tsuchi, která pomocí zvuku rolniček vyvolávala iluze. Zvukové vibrace z těchto speciálních rolniček působí přímo na ušní bubínek a následně na mozek. Ninjovi to způsobí halucinace a částečně ochromí tělo. Zvuku se nemůže ninja vyhnout, a proto je tato tec
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama