Vybavení v Narutu 2/3

11. září 2008 v 12:24 | Janya |  Naruto
Flétna
Flétnu používali ninjové ze zvučné vesnice. Poprvé ji v Narutovi použila Tayuya, která pomocí ní vyvolávala genjutsu, a navíc dokáza řídit pomocí zvuku flétny přivolané bojovníky. Jako druhý používal flétnu Menma, který ji používal k většímu rozproudění chakry do těla a navíc dokázal pomocí flétny odrazit genjutsu vyvolané jinou flétnou.
Fuuma chakra vlákna
Fuuma chakra vlákna jsou vlákna vytvořená z chakry, které se používají na speciální techniky. Chakrová vlákna používá klan Fuuma, kde se specializují na jejich využití. Tato vlákna nejde totiž přeřezat ani přetrhnout, tato vlákna navíc propojují orgány, tudíž může být manipulace s nimi velice smrtelná. Tato vlákna jde přeseknout jen zbraní, která je omotána specialním jutsu klanu Fuuma.

Hřebíky
Hřebíky jako zbraň je používá Gosunkugi při kombinaci se zemní technikou. Gosunkugi je zatím jediný ninja, který je používal. Hřebíky fungují na podobném principu jako jehlice akorát se neháží, ale ve velké počtu je ninja vystřeluje ze země.
Hidanova kosa
Obrovská Hidanova kosa je smrtelně nebezpečnou zbraní. Dotyk krve soupeře s jakoukoliv z třech čepelí vyústí do tajemného rituálu, který spojí Hidanův život se soupeřovým. Čepele jsou tři, aby zaručovaly co největší pravděpodobnost zásahu. Ovládá ji lanem omotaným okolo zápěstí, což mu umožňuje použít kosu i na velkou vzdálenost.

Hishou Souken
Hishou Souken = Vznášející Se Krátké Meče. Tyto dva meče byly vytvořeny ve vesnici Takumi. Tyto meče fungují na stejnem principu jako vějíř Temari. Meče dokážou ovládat vítr a přimícháním čakry ve větru vytvořit čepele. Tyto meče ale navíc větrné techniky zesilují a navíc stačí použít jen malé množství chakry.
Krátké meče
Ikazuchiho tesáky
Jsou to dva meče na jejichž konci je na jedné straně hrot ve tvaru tesáku. Tuto zbraň používá Raiga. Zbraň se používá jako obyčejný meč, ale také může přitáhnout blesky a použít jejich silu k útoku. Navíc Raiga skrz ně posílá na nepřítele chakru ve formě blesků. Raiga stejně jako Kisame nosí tyto meče zabalené do obvazu a pří boji blesk obvazy roztrhá.
Jedy a drogy
Jedy a drogy jsou v Narutovi velmi často používanou zbraní. Jedy přímo v boji používají třeba ninjové loutkáři, v jejichž loutkách je velké množství ruzných druhů jedovatých zbraní. Jedy také používají lékařští ninjové. Nejznámějšími odborníky na jedy a protijedy jsou v Narutu Tsunade, Sakura a Chiyo. Velmi často se v Narutovi také vyskytují drogy, které se dávají do jídla a mají různé účinky. Některé způsobují např.smích, ale na vyšší úrovni mohou zablokovat ninjovy schopnosti. Jedy a drogy jsou buď v kapalné nebo plynné formě.

Kankurovy loutky

Kankurou má celkem 4 loutky, Karasu, Kuroari, Shanshouuo a čtvrtou, která zatím nebyla představena.
Karasu (烏; Vrána) je první loutka, kterou Kankurou používal. Podobá se člověku a často je přestrojena za Kankura. Tato technika přestrojení je podobná Kawarimi no Jutsu (Náhrada), umožňuje Kankurovi libovolně vyměňovat místo s jeho loutkou. Kankurou se obvykle skrývá v obvazech, ve kterých je normálně zabalena jeho loutka, a tak jednoduše překvapí svého protivníka. Karasu má tři páry končetin, v každé části svého těla má ukryté různé zbraně, je to tedy útočná loutka. Také různé části těla Karasu mohou být řízena samostatně. Dále má několik zvláštních zbraní, které mají čepele namočené v jedu. Kdykoli se tato loutka pohybuje, vydává velice hlasitý klapavý zvuk.
Kuroari (黒蟻; Černý mravenec) je Kankurova druhá loutka. Kuroari není jako Karasu útočná loutka, ale Kankurou ji používá jako past, do které chytá své protivníky. Pomocí Karasu svoje protivníky nasměruje tak, aby je Kuroari polapila. Po té může zabít své protivníky použitím Kurohigi Kiki Ippatsu (Tajná černá technika: Jeden výstřel stroje) nebo Kurohigi Kiki Nihatsu (Tajná černá technika: Dva výstřely stroje).
Sanshouuo (山椒魚; Salamandr) je Kankurova třetí loutka, ale zatím ji nikdy nepoužil v boji. Získá ji krátce po konci části I. V této době už Kankurou nenosí svoje loutky s sebou, ale vyvolává je ze svitků. Sasori však zničí tuto loutku, aniž bychom se dozvěděli, jaké má schopnostmi.
Stejně jako Sanshouuo, tak i Karasu a Kuroari, Sasori zničil.

Kongou Nyoi

Kangou Nyoi - Volně se měnící diamantová tyč. Přivolaný Enma se promění na tyč, která se může volně měnit a pohybovat. Sarutobi ji používa jako tenkou, přizpůsobenou na svoji velikost. V této podobě používá Kongou Nyoi na střední dálku (muže ji prodloužit na velkou vzdálenost). Enma se může naklonovat, udělat mříž, která ho ochrání a navíc může z tyče vytahovat své končetiny, a tím i zabit protivníka.

Kostěná dýka

Tato zbraň je vytvořena s kostí Kimimara díky jeho Kekkei genkai. Kimimaro si jí vytáhne z ramene. Tato zbraň je velmi ostrá a díky extrémně zesílené kosti dokáže rozseknout i kov(např. shuriken). Kimimaro tuto zbraň používá ve svých tancích.

Kostěný bič

Tato zbraň je vytvořena s kostí Kimimara díky jeho Kekkei genkai. Kimimaro si vytáhne páteř a tu pak používá jako bič s ostrými vyčnělky, které protivníka při obmotání zraní nebo i rozřezají. Tuto zbraň vytvoří při druhém stupni prokleté pečetě.

Kostěný vrták

Tato zbraň je vytvořena s kostí Kimimara díky jeho Kekkei genkai. Kimimaro vytvoří vrták s kostí na ruce. Vrták je ostrý a díky rychlé rotaci je úder velmi účinný. Tuto zbraň vytvoří při druhém stupni prokleté pečetě.

Kusanagi-Orochimaru

Kusanagi je bájný meč z japonské mytologie. V Narutu ho používá Orochimaru. Orochimaru meč vytáhne ústy ze svého břicha. Kusanagi je velmi silný meč, který dokáže poškodit i podiamantované zbraně a navíc je Orochimaru schopný ovládat ho na dálku. Tímto mečem Orochimaru zabil Sarutobiho a čtvrtého kazekageho. Jediný,kdo meči dokáže odolat je naruto když má čtyři ocasy.

Kusanagi-Sasuke

Sasuke meč nemá záštitu(tsuba) a rukojeť je přímo spojená z pochvou. Sasukeho meč Kusanagi má navíc schopnost absorbovat Sasukeho světelný element. Díky světelnému elementu je meč extrémně ostrý a navíc pokud někoho zraní a meč zůstane v těle,tak paralizuje nepřitele.

Kusari Fuubou

Kusari Fuubou (Řetěz ve větru) Tenten přivolá ze svitku. Je to malá tyč, ze které se po stranách vysune řetěz se závažím. Tenten tyč rychle roztočí, a pak ji hodí na nepřítele. Díky rychlé rotaci a závažím na konci má tyč slušnou ničivou sílu.

Maska ANBU

Je to poznávací znak jednotek ANBU ve všech vesnicích. Tyto masky slouží hlavně k utajení identity ANBU. Masky ANBU v listové vyobrazují podobu různých zvířat. U ostatních vesnic je to neurčité. Haku například nosil masku, která neměla žádnou podobu. Většina masek bývá také pomalována.

Mugen Kougai (Nekonečné Brnění)

Mugen Kougai (Nekonečné Brnění) bylo vytvořeno ve vesnici Takumi. Brnění má na předu hlavu tygra. Toto brnění je nebezpečné tím, že v boji nepříteli vysává chakru, a ten je za chvíli úplně bez ní. Brnění může taky ztlumit fyzické útoky na tělo, i když u silnějších útoků ne úplně.

Nůž s boxerem

Nůž s boxerem používá Sarutobi Asuma. Boxer a čepele požívá na přímé údery. Navíc dokáže pomocí chakry prodloužit a zesílit čepele.Tyto zbraně absorbují elementární chakru.
V boji s členem Akatsuki Asuma obrátí své boxery a pomocí chakry je zvětší do tvaru meče.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama