Biografie a hudební styl

10. srpna 2008 v 10:00 | Janya |  Papa Roach

Papa Roach

Papa Roach
Základní informace
Původ
USAVacallive, Kalifornie, USA

Žánry
alternative metal

Hard Rock
Alternative Rock

Aktivní roky 1993 - současnost

Vydavatel
Geffen

Členové
Jacoby Shaddix (zpěv)
Jerry Horton (kytara)
Tobin Esperance (basovka)
Dave Buckner (bubny)

Jacoby Dakota Shaddix
Přezdívka: Coby
Pozice v kapele: vokály
Datum narození: 28.07.1976
Žena / přítelkyně: žena Kelly
Děti: Makaile Shaddix, Jagger Shaddix
Jacoby se narodil 28.07.1976 v malém kalifornském městečku - Mariposa. Jeho rodiče se rozvedli když mu bylo 6 let. V 16 řešil všechny své problémy alkoholem. Chodil na Vacaville High,kde hrál na klarinet ve školní kapele. Tam se poznal s Davem Bucknerem se kterým v roce 93' založil kapelu s názvem Papa Roach. 19.07.1996 se oženil s Kelly, a 23.03.2002 se narodil jjjejich první syn Makaile Cielo Shaddix.. 13. října(? asi ?) 2004 Kelly porodila druhé dítě které se jmenuje Jagger. Jacoby si do nedávna říkal přezdívkou COBY DICK ale časem se to změnilo jenom na COBY.
David Buckner
Přezdívka: Dave
Pozice v kapele: bubny
Datum narození: 29.05.1976
Žena / přítelkyně: Mia Tyler
Děti: nemá
Narodil se29.05.1976 v Los Angeles. Jeho otec rodinu opustil chvíli po jeho narození. Svoje první bubny dostal ve 12-ti letech. Později se jeho rodina přestěhovala do Vacaville kde v roce 93' založil s Jacobym Papa Roach. Zdárně udělal maturitu a začal studovat v Seatllu. Vymyslel logo Papa Roach. Ve svém volném čase maluje obrazy. Je ženatý s Miou Tyler.
Jerry Horton
Přezdívka: Jerry
Pozice v kapele: kytara
Datum narození: 10.03.1975
Žena / přítelkyně: Jessica Lee
Děti: nemá
Narodil se 10.03.1975 v Charlestonu v Kalifornii. V roce 1982 se přestěhoval do Vacaville. Ve 14-ti se moc začal zajímat o hudbu. Velký vliv na jeho rozvoj měly kapely jako Metallica, Faith No More, Ministry atd…Na kytaru se naučil hrát sám. V 18-ti se za pomocí své přítelkyně dozvěděl o kapele Papa Roach a následně se přidal. 21.12.2002 se oženil s Jessicou Lee. Je abstinent a nekuřák a jako jediný z kapely pochází z nerozpadlé rodiny. Hodně hraje na Playstation.
Tobin Esperance
Přezdívka: Toby
Pozice v kapele: baskytara
Datum narození: 14.11.1979
Žena / přítelkyně: Jennifer
Děti: Eve
Je nejmladším členem kapely. Narodil se 14.11.1979 ve Vacaville. Jeho rodiče se rozvedli když mu bylo 6 let. V osmi letech se učil hrát na baskytaru a naučil se na ni hrát sám. Čas od času zastupoval původního baskytaristu Papa Roach Willa Jamese až do té doby než z kapely odešel. To se k ní pak přidal na trvalo. V roce 97' udělal maturitu a v roce 2002 se oženil s Jennifer a stal se otcem Evy. Tobin je nejmuzikálnějším a nejspokojenějším členem v kapele.
Papa Roach je americká kapela
Prorazili do mainstreamu s jejich třikrát platinovým debutovým albem Infest (2000). Úspěch skupiny pokračoval i s dalšími alby lovehatetragedy (2002) a Getting Away Witj Murder(2004). Čtvrté album The Paramour Sessions bylo vydáno12.září 2006
Písně od Papa Roach jsou často používané ve filmech, seriálech, relácích a PC hrách. Například skladby Blood Brothers a Last Resort byly použity ve filmu The One, samotná Blood Brothers se objevila ve hře Tony Hawk's Pro Skater 2, skladba Blood ve filmu Saw II. Také bývají použity jako titulní písně různých wrestlingových relací. Krom jiného se část jejich písně Getting away with murder objevila v jedné části seriálu C.S.I.: Kriminálka Miami

Hudební styl

Na jejich prvních dvou albech, Old Friends From Young Years (1997) a Infest (2000), Papa Roach hráli hudbu ovlivněnou nu-metalem a rapcorem. S vydáním lovehatetragedy (2000) se začala jejich hudba osvobozovat od rapových prvků a začali se se svou hudbou přesouvat do alternative rock u a punk/post hardcoreu (vyjma písní Anxiety, kterou nahráli spolu s BlackEyed Peas, a She Loves Me Not.)
Frontman Papa Roach, Jacoby Shaddix, řekl v interview pro Dallas Music Guide, že jejich kapela již nepoužívá rapový vokály v hudbě: "… rapování už je pryč! Necítím, že bych rapoval. Už jsem se přes to dostal… já chci být rocker. To je to, co jsem chtěl být, když jsem byl malej kluk."
Mnoho fanoušků bylo překvapeno, … To Be Loved z jejich nejnovějšího alba The Paramour Sessions místy zní jako starý nu-metalový zvuk, který by mnoho lidí označilo za rapování. Roses On My Grave je jediná píseň ve které je možno slyšet orchestrální nástroje dodávající písni zvláštní nádech oproti zbytku alba. Zbytek písní je stylově někde mezi alternative metalem a hardrockem a u některých songů, například Forever, můžeme slyšet post-grunge prvky.
 


Komentáře

1 $imona | Web | 10. srpna 2008 v 16:49 | Reagovat

Máš u mě diplom.

2 $imona | Web | 10. srpna 2008 v 16:49 | Reagovat

Máš tam odkazy:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama